Akmens virtuves virsmas

Virtuves virsmas


Akmens galda virsmas


Izgatavojam kvalitatīvas virtuves galda virsmas un salas no kvarca, granīta un marmora. Piedāvājam izgatavot gan vienkāršas un ekonomiskas virsmas, gan virsmas no ekskluzīviem materiāliem – ar vissarežģītākajiem izpildījumiem. Mēs lepojamies ar mūsu izgatavotajām dārgu zīmolu virtuvju un vannas istabu virsmām, kā arī ar prieku sadarbojamies ar visiem vadošajiem kvalitatīvu vietējo mēbeļu ražotājiem.
  • dekton stonika arga

    Dekton stonika arga


  • sensa taj mahal

    Sensa taj mahal


  • silestone eternal desert silver

    Silestone eternal desert silver


  • silestone eternal classic calacatta

    Silestone eternal classic calacatta


  • Silestone charocal soapstone

    Silestone charocal soapstone


  • caesarstone bianco drift

    Caesarstone bianco drift


  • sensa black beauty

    Sensa black beauty


  • caesarstone excava

    Caesarstone excava


Akmens galdi


Galda virsmas var būt gan, kā individuāls akcens, gan pieskaņots virtuves darba virsmai.
Virsmas iespējams izgatavot gan no marmora un granīta, gan arī no kvarca kompozītmateriāliem. Mūsu piedāvājumā atradīsiem akmeņus no tādiem ražotājiem kā Caesarstone, Silestone, Technistone, SENSA, u.c.

Visiem galdiem iespējams izveidot dažādus akmens profilus. Akmens galdiem biezumu visbiežāk taisa no 2 vai 3cm bieza materiāla, bet pieejams arī no 1.2cm bieza akmens - taču tam nepieciešama nopietnāka konstrukcija, vai pilna pamatne apakšpusē. Turpretim, ja ir vēlme pēc biezāka materiāla kā 3cm - iespējams akmeni salīmēt 45 vai 90 grādos un palīmēt, uz vēlamo biezumu. 

Akmens ēdamgaldi
Akmens loksnes ir izmēros no 3m x 1.4m līdz pat 3.4m x 2m. Tādejādi iespējams izveidot lielu ēdamgaldu, bez šuvēm. 3m galds paredzēts aptuveni 12 personām. Akmens galda virsmas iespējams uzlikt uz metāla konstrukcijas un kājām, koka konstrukcijas. Galda virsmu iespējams iegremdēt koka rāmī, kājas iespējams apdarīt arī ar akmens apdari, kā arī iespējamas daudz citas opcijas. 

Žurnālgaldi un konsoļu virsmas
Nelielām akmens virsmām, tādām kā kumodes virsmas, žurnālgaldiņi, plaukti, labāk, un ekonomiskāk izvēlēties kādu mazāku akmens gabalu no mūsu noliktavas - VIA noliktavā ir daudz dažādi gan granīti, gan marmori, gan kvarci. 

Dārza un grila galdi
Dārza galdiem piemērots granīts un DEKTON materiāli. Jo tie ir salizturīgi, karstumizturīgi, un noturīgi pret ultravioleto starojumu - tie saulē neizbal. Citus akmeņus āra galdiem neiesakām.

Izlietnes iestrādes iespējas


  • Akmens virsmas izlietne
  • Izvēloties mūsu noliktavā savu īsto un vienīgo materiālu virtuves darba virsmai, lielākoties saskaramies ar klientu apjukumu plašajā izlietņu piedāvājumu klāstā un jautājumu – kā lai izvēlas īsto un labāko virtuves izlietni? Apkopojot visas mūsu klientu interesējošās lietas, izlēmām, ka uz šiem jautājumiem vislabāk var atbildēt neviens cits kā FRANKE pārstāvis Latvijā Normunds Dambis.

    Kā cilvēki parasti izvēlas virtuves izlietni?
    Visbiežāk klients atnāk uz veikalu ar jau gatavu virtuves plānu, kur ir iezīmēta izlietnes vieta. Šajā gadījumā klients ir ierobežots izlietnes izvēles klāstā. Arī šādi var rīkoties, tomēr man kā izlietņu speciālistam tomēr liekas, ka būtu jāsāk tomēr ar pašu izlietni, jo 60% no virtuvē pavadītā laika ir saistīta tieši ar izlietnes lietošanu. Ja virtuves plānošana sākas ar izlietnes izvēli, tad šī svarīgā virtuves funkcionālā vieta ir krietni ērtāka lietošanai un mazāka telpā kļūst funkcionālāka. 

    Kāds būtu optimālākais izlietnes skapīša izmērs?
    Visoptimālākais skapīša izmērs būtu 60 cm, jo tad ir iespējams izmantot izlietni ar lielo un mazo bļodu. Latvijas realitātē tomēr lielākai daļai virtuvju pietiek vietas 45 cm izlietnes skapītim. Ja jūs esat paredzējis pavadīt daudz laika virtuvē, tad es ieteiktu tomēr izvēlēties 80 cm lielu izlietnes skapīti, kurā jūs varat ievietot 2 pilnas izlietnes bļodas. 

    Kāpēc ir nepieciešamas virtuvē 2 lielās izlietnes bļodas? Un kāda funkcionalitāte ir mazajai izlietnes bļodai?
    Ja virtuves saimnieks vai saimniece mīl gatavot ēst, tad gatavošanas process parasti aizņem daudz vietas un ir nepieciešama izlietne produktu skalošanai, gan arī, piemēram, kartupeļu mizošanai, produktu atsaldēšanai vai, piemēram, ātrai trauku noskalošanai. Ir ideāli, ja var šādus procesus sadalīt divās dažādās izlietnēs. Mazo izlietni parasti izmanto lielākoties līdzīgi kā izmanto dubulto izlietni, bet šajā gadījumā tā kalpo vairāk produktu noskalošanai, lai nebūtu lieki jāpiegružo lielā izlietnes bļoda. 
    Kādi ir izlietnes iebūvēšanas veidi?
    Akmens virtuves darba virsmas ir universālākās, jo tajās var iebūvēt visus iespējamos izlietņu veidus. Ir pieejami 3 izlietņu iebūvēšanas veidi – no augšas liekamās izlietnes, līdzeni montējamās un pabūvējamās izlietnes. Visērtākā lietošanā ir pabūvējama izlietne, jo,  ja vēlaties notīrīt darba virsmu, slaukot ēdiena drupačas, ar vieglu roku tās var ieslaucīt izlietnē, un tās nekur neaizķeras. Līdzeni montējamā ir līdzīga kā no augšas liekama izlietne, tikai akmens virsmā tiek iefrēzēta izlietnes maliņa un vizuāli tā izskatīsies un būs vienā līmenī ar darba virsmu. No augšas liekamās izlietnes ir visvieglāk iestrādāt darba virsmā, tomēr tām paliek maliņa, kas var traucēt kopšanas procesā. 

    Kādu izlietnes materiālu vislabāk izvēlēties?
    FRANKE klāstā ir gan nerūsējošā tērauda izlietnes, gan akmens masas – fragranīta – izlietnes, gan keramiskās izlietnes un pēdējais no jaunākajiem materiāliem ir Tectonite. Katram no šiem materiāliem ir savi plusi un mīnusi. Nerūsējošā tērauda izlietne ir klasiski nezūdoša vērtība, kas vienmēr jums kalpos lieliski, un to būs viegli kopt. Vienīgais mīnuss ir, ka uz nerūsējošā tērauda izlietnes vairāk redz ūdens pilienus, kuriem izžūstot paliek kaļķakmens nogulsnes. 

    Fragranīta izlietnes ir iecienītas to plašās krāsu gammas dēļ un tāpēc, ka uz tām daudz mazāk redz ūdens atstātās pēdas. Pareizi kopjot fragranīta izlietni, nelietojot ļoti agresīvu sadzīves ķīmiju, tā kalpos jums tikpat ilgi kā nerūsējošā tērauda izlietne. Tā ir noturīga pret pārtikā lietotām krāsvielām.

    Keramika ir Latvijā salīdzinoši jauns virtuves izlietņu materiāls. Ērta lietošana un kopšana ir galvenais keramiskās izlietnes pluss. Tā neuzsūks ēdiena atstātās pēdas, un virsma ir ļoti higiēniska. Vienīgais mīnuss ir tās salīdzinoši augstā cena.

    Tectonite ir stikla šķiedras izlietne, kas ir pārklāta ar 0,2 mm super augstas izturības slāni. Šī jaunā tehnoloģija nodrošina augstu noturību pret karstumu, traipiem, un to ir ērti kopt. Tectonite principā mīnusu nav, vienīgais iemesls, kāpēc cilvēki baidās izmantot Tectonite izlietnes, ir bailes no jauna materiāla, bet domāju, ka ar laiku tas mainīsies, jo pats lietoju Tectonite izlietni jau 2,5 gadus un tā izskatās joprojām kā jauna! 


    Kādu krāsu izvēlēties?
    Šī izvēle ir pakārtota virtuves darba virsmas materiālam. Pirmais būtu jāsāk ar darba virsmas izvēli un tad paralēli šim procesam piemeklēt tuvāko izlietnes materiāla toni. Populārākās izlietnes krāsa, ko klienti izvēlas, ir melna un bēša. Melnā krāsa lielākoties ir populāra, jo elektriskā plīts virsma un cita virtuves tehnika ir melnā krāsā, un tad vizuāli tas izskatās kā saskaņots komplekts. Bēšo toni izvēlas, jo tas ir viens no praktiskākajiem materiālu toņiem, uz kā vismazāk redz traipus un netīrumus, pārtikas drupačas u.c. Profesionāli ražotas izlietnes neražo visos iespējamos toņos, bet FRANKE ir diezgan plašs toņu klāsts, līdz ar to ir iespējams atrast sev to vispiemērotāko. Daudzi izvēlas izlietnes toni kontrastā ar virtuves darba virsmu, kas vizuāli padara virtuvi ar „odziņu”. 

    Kādas ir visbiežāk pieļaujamās kļūdas izlietnes izvēlē?
    Vispirms uzticieties virtuves dizainerim/ei, jo viņiem ir liela pieredze un praktiskās zināšanas, kā virtuve izskatās pēc virtuves uzstādīšanas un cik optimāla tā ir lietošanā. Visbiežāk pieļautā kļūda ir neatbilstoša izmēra izlietnes iegāde, kas sagādā papildus problēmas gan mēbeļu montāžā, gan darba virsmas uzstādīšanā.

    Ja jums nav sava virtuves dizainera, tad iesakām apmeklēt kādu no FRANKE tirdzniecības vietām, kur pārdevējs ieteiks jums labāko risinājumu.

    Ja jūs šeit neatradāt atbildi uz sev interesējošajiem jautājumiem, tad iesaku apmeklēt SIA "VIA" akmens apstrādes salonu, kur jums sniegs gan profesionālu konsultāciju, gan kvalitatīvi realizēs jūsu projektu!

    Franke 2016/2017 e-katalogu idejām jūs varat apskatīt šeit – FRANKE-KATALOGS

    Plīts iestrādes veidi


    Plīts virsmas ir daudz un dažādas – keramikas, indukcijas, gāzes, dažādos izmēros un formās. Taču ir tikai divi veidi, kā iestrādāt plīts virsmu akmenī. Visiem zināmā klasika – no augšas uzliekama.

    Taču jaunākie dizaina trendi virtuvēm paredz maksimāli visu noslēpt – it kā varētu gatavot uz akmens virsmas vien, tādēļ ir radusies iespēja iegremdēt plīts virsmu vienā līmenī ar akmens virsmu.

    Taču jāņem vērā daži tehniski aspekti pirms izlemt, kāda plīts būs nepieciešama jūsu virtuvei. Ar standarta – no augšas uzliekamajām – plītīm viss šķiet skaidrs: tiek izveidots caurums akmenī atbilstošā lielumā tieši jūsu plītij, tad pie akmens virsmas montāžas tā tiek iebūvēta.

    Ar gremdētajām plītīm ir vairākas nianses. Jāņem vērā, ka akmenī tiek veidota ‘’trepīte’’, kur virsmu iesēdināt. Ap plīts virsmu būs ~ 2 mm bieza sprauga. Gremdēšanai vienā līmenī nav paredzētas plītis ar metāla rāmi, ar slīpām malām, ar noapaļotām malām. Tātad – jo plīts ir taisnāka līdzenāka, ar taisnākām un kantainākām malām, jo rezultāts būs akurātāks. Iegremdēt var gan 3 cm, gan 2 cm biezumā, gan arī 1,2 cm biezā akmenī (ar papildus stiprinājumiem no apakšpuses). Tas pats attiecas uz gremdējamiem tvaiku nosūcējiem, pop-up rozetēm un citiem elementiem, kurus ir vēlme integrēt virsmā. Par katras konkrētās tehnikas parametriem noteikti konsultējieties pie tirgotāja.

    Mērīšana – montāža – izgatavošana


    Kādā secībā norisinās mūsu darbs?
    Klients, dizainers vai projektētājs uzmeklē mūs, iedod aptuvenus izmērus un citu plānoto specifikāciju. Izvēlamies akmens toni, biezumu. Ideālā variantā, ja ir iespēja atbraukt pie mums uz salonu-ražotni-noliktavu (viss vienā), varam izrādīt mūsu plašo noliktavu, izrādīt visus iespējamos akmens variantus, izrunāt klātienē vēlamās detaļas, ieteikt labāko variantu. Tad tiek veikts aptuvens aprēķins.

    Precīzākam aprēķinam nepieciešams zināt – virsmas/u garums, platums, dziļums. Vēlamo akmens biezumu. Malu profila apstrādi. Izlietnes iebūvēšanas veidu. Plīts iebūvēšanas veidu. Objekta atrašanās vietu, pilsēta, kurš stāvs. Ja virsmu montēsiet paši, vai to plānots eksportēt – vai būs nepieciešams eksporta iepakojums?

    Pēc aprēķina – ja kas neapmierina, meklējam citus variantus, taču, ja viss ir apmierinoši – sakārtojam dokumentus un rezervējam akmeni vai pasūtam to, ja tas nav mūsu noliktavā. Akmens piegāde var aizņemt no 1 līdz 4 nedēļām, atkarīgs no konkrētā ražotāja, apjoma un pieejamības. Uz mēriem dodamies, kad akmens ir pasūtīts/rezervēts un mēbele/virtuve/konstrukcija ir 100% gatava, nolīmeņota, kad to vairāk nav plānots pārbīdīt un kustināt. Mēru brīdī nepieciešams, lai objektā uz vietas ir visi, ar akmens detaļu izgatavošanu saistītie, elementi. Virtuvēm tā būtu – izlietne, plīts, gremdēšanai paredzēti nosūcēji, rozetes, ūdens maisītāji, pop-up pogas, ziepju dozatori, dzeramā ūdens maisītājs u.c. Nepieciešamības gadījumā meistars plīti vai izlietni ved līdzi pie mums uz ražotni, lai pārliecinātos par izmēru precizitāti uz vietas. Tas it īpaši attiecas uz pabūvējamām izlietnēm un gremdējamām plītīm. Nereti gadās, ka tehnikas rasējumos ir norādīti vieni izmēri, taču, pārliecinoties pēc fakta, tie izrādās nedaudz atšķirīgi. Precizitāte mūsu uzņēmumam ir svarīga, tāpēc pārliecināmies par katru izmēru divreiz.

    Kad viss ir izrunāts, nomērīts, akmens jau ir pie mums – sagatavojam tehniskos rasējumus un atdodam tos ražošanai. 1–3 nedēļu laikā (atkarīgs no apjoma) izgatavojam akmens detaļas, vienojamies par jums ērtiem laikiem un dodamies uz montāžu.

    Malu profili


    Izvēlēties sev īsto un vienīgo akmeni nav tik vienkārši, jo tas ir nopietns ieguldījums ilgtermiņā. Nākamais solis pēc akmens izvēles ir atrast sev atbilstošāko virsmas kants profilu gan virtuves vai vannas istabas virsmai, gan palodzēm vai pakāpieniem.

    Zemāk ir attēloti mūsu klientu pieprasītākie varianti. Tos var pielāgot jūsu gaumei, izvēlētajam akmens biezumam un interjera stilam.

    Profilu variantu ir daudz – sākot no vienkāršas taisnas akmens malas ar fāzīti līdz pat sarežģītiem, klasiskiem izstrādājumiem. Virsmām nav noteikti jābūt taisnstūra formas, tās var būt apaļas, ovālas vai liektas formas. 

    Lai paspilgtinātu jūsu izvēlēto akmens virsmu klasiskā stila piekritējiem, iesākām variantu nr. 13 ar trīskāršu noapaļotu pakāpīti jeb, kā mēs to saucām, mākonīti vai nr. 11 un nr. 17 – „papēdīti”. Šie trīs profila veidi ir arī paši populārākie mūsu klientu vidū.

    Lielisks akmens virsmas paspilgtinājums ir kants profils nr. 16. Akmens virsmā tiek iestrādāts nerūsējošā tērauda vai misiņa stienītis – īsta itāļu klasika!

    Sienas paneļiem lieliski izskatās profils nr. 18 apgrieztā veidā – vizuāli tas rada plānāku izskatu jūsu izvēlētajam materiālam!

    Padomi


    Pārdomāti jākombinē dabīgs akmens ar akmens masas vai keramiskām flīzēm. Ne īpaši labi izskatās daudzās cementa šuves blakus dabīgā akmens virsmai. Tas var radīt samocītu un pat lētu kopskatu. Īpaši tas attiecas uz virtuves darba virsmas un vertikālā paneļa saderību. Labāk izvēlēties gan virtuves virsmu, gan virtuves paneli no tā paša nosaukuma akmens.

    Pārāk nevajadzētu aizrauties, kombinējot daudz dažādu raibu toņu dabīgus akmeņus vienā telpā.

    Akmens vai kvarca virtuves virsmas bieži izvēlas cilvēki, kuru virtuvēs ekonomisku apsvērumu dēļ iepriekš bijušas koka skaidu plākšņu virsmas. Mitruma, tauku un citu pārtikas produktu un to gatavošanas rezultātā skaidu plākšņu virsmas salīdzinoši īsā laikā zaudē izskatu. Tādēļ saimnieki tās izvēlas demontēt un mainīt pret dārgākām, bet izturīgākām un virtuves apstākļiem piemērotākām dabīgā akmens vai kvarca virsmām.

    Tomēr vairumā gadījumu klienti jau sākotnēji zina, ka labākais variants virtuves darba virsmai vienmēr ir dabīgs akmens – granīts, kvarcs vai marmors.

    Ja virtuve tiek noslogota regulāri, ja patīk cept un šmorēt – labāk izvēlēties granīta, kvarca jeb, kā dažkārt mēdz teikt, mākslīgā akmens virmas. Lai gadu gaitā akmens virmas nezaudētu sākotnēji labo izskatu. Kvarcu nezinātājs jeb nespeciālists bieži sauc ne tikai par mākslīgo akmeni, bet arī par presēto akmeni, inženierakmeni, ielieto akmeni, akmens masas akmeni utml. Noteikti gribam piebilst, ka mūsu piedāvātam akmenim nav nekāda sakara ne ar mākslīgo, ne koriānu vai plastmasu. Tas sastāv no 90% dabīgām izejvielām – granīta šķembām, kvarca smiltīm, kuras satur kopā speciālu sveķu maisījums. Tā izskatam nekaitē ne slodzes, ne pārtikas produktu
    smērēšanās, tas nereaģē uz karstumu un neskrāpējas.

    Ja virtuve tiek izmantota maz un reti, tad tiek liktas arī marmora virsmas tā greznā zīmējuma dēl. Marmors ir grezns dabas materiāls, bet ir mīkstāks, poraināks par granītu un kvarcu. Tas skrāpējas, uzsūc vīnu, sulas, ievārījumus un citus krāsainus pārtikas produktus. Bet, ja klients loti vēlas tieši marmoru, mēs iesakām izvēlēties tumšāku krāsu un raibāku zīmējumu. Ļoti skaisti izskatās, piemēram, Rain Forest marmors, kas mūsu Rīgas noliktavā ir atrodams 4 dažādu krāsu gammās. Rain Forest ir loti populārs marmors, jo daudzi to sauc par ”dabas neredzamā mākslinieka” gleznu. Nereti šo marmoru izmanto dušas telpas paneļiem, jo atšķirībā no flīzēm tam nebūs daudzās cementa šuves, kuras ātri kļūst netīras un rada neglītu kopskatu. Šajā marmorā jūs atradīsiet pārakmeņojošās saknītes un lapiņas, tonalitātes ziņā reti kurš akmens ir tik neparasti bagātīgs.

    Ir bijuši gadījumi, ka restorāni, kur gatavo ēdienu uz letes vai pasniedz silto brokastu piedāvājumu, pasūta apsildāmas akmens virsmas ēdiena siltuma saglabāšanai. Vai arī viesu nami, kas specializējas slēpošanas tūristu apkalpošanā, pasūta apsildes elementus akmens bāra letei klientu papildu ērtībai.
    Share by: